RSS
czwartek, 30 marca 2006
Piotr Czerski "Ojciec odchodzi"
Witamy się ze znajomymi - Adaś już leży na kanapie, bo nie może stać, Jasiu wygląda na trzeźwego, ale kiedy wita się ze mną po raz drugi, orientuję się, że ma urwany film.
01:11, belakiss
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 marca 2006
Amos Oz "Nie mów noc"
Złoszczę się dobrze wiedząc, że nie ma powodu do gniewu, tyle że ta świadomość nie zmniejsza rozgoryczenia, tylko mnie irytuje jeszcze bardziej.
00:42, belakiss
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 marca 2006
Waldemar Bawołek "Koło leja"
To niemożliwe by istniał ktoś taki, kto słyszy nasze rozmowy, nawet te szeptem, jak jeden do drugiego na ucho, a nawet myśli nasze odgaduje w mig. To niemożliwe, by naprawdę ktoś taki mógł istnieć. Wystarczy, że nasza nieświadomość wie, jakie są marzenia. Choć twarz mam skierowaną w różne strony, nie chcę się zgubić i zapomnieć. Chcę wrócić tam, gdzie wszystko się zaczęło -  do Matki-Ziemi, Matki-Nieba - tak dawno opuściłem dom i jego strony. Nie chcę być ciągle za siebie odpowiedzialny. Pragnę, by znalazł się ktoś i wreszcie zajął się mną. - Kochanie, pocałuj mamusię!
13:55, belakiss
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 marca 2006
"Poszerzenie pola walki" Michela Houellebecqa
Veronique była "na analizie", jak to się mówi; dzisiaj żałuję, że ją spotkałem. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma się czego spodziewać po kobietach, które są na analizie. Kobieta, która wpada w ręcę psychoanalityków, staję się niezdatna do jakiegokolwiek użytku, przekonałem się o tym wielokrotnie. (...) Będąc bezwzględną szkoła egoizmu, psychoanaliza atakuje z największym cynizmem najlepsze, nieco zagubione dziewczyny, by je przerobić na nikczemne dziwki o rozpasanym egocentryzmie, które mogą wzbudzać jedynie uzasadniony wstręt.
01:19, belakiss
Link Dodaj komentarz »