RSS
środa, 17 maja 2006
Jacques Derrida "Ostrogi. Style Nietzschego"
Nigdy nie będzie można zawiesić hipotezy, bez względu na to, jak daleko posunie się skrupulatną interpretację, że, być może, całość tekstu Nietzsche, i to w nadmiarze, jest typu "zapomniałem mego parasola".
23:32, belakiss
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 maja 2006
"Z żab w księżniczki" Richard Bandler John Grinder
Wierzysz, że twoje wrażenia są prawdziwym opisem rzeczywistości.
Istnieje wyjście z tej sytuacji. Polega ono na tym, by nie wierzyć w to, co się robi. W ten sposób możesz robić rzecz, które nie pasują do "ciebie", "twojego świata" itp. Postanowiłem niedawno napisać książkę zatytułowaną: Kiedy odkryjesz swoje prawdziwe ja, kup tę książkę i zostań kimś innym.

00:38, belakiss
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 maja 2006
Stanisław Brzozowski "Pamiętnik"
Nie zrażać się, nie zrażać się, że nie ma żadnej perspektywy, sensu i pożytku przedemną, że działanie wydaję się tylko dziwactwem osobistem i manią. Nie zrażać się, ale starać się wyjść z tego stanu.
00:14, belakiss
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 maja 2006
Guy Debord "Społeczeństwo spektaklu"
Wiadomo, iż nieustanne poszukiwany przez nowoczesne społeczeństwo zysk czasu - zarówno jeśli chodzi o szybkość transportu, jak o używanie zup w proszku - wyraża się dla ludności Stanów Zjednoczonych w sposób pozytywny w fakcie, że kontemplacja telewizji zajmuje jej od trzech do sześciu godzin dziennie.
21:24, belakiss
Link Dodaj komentarz »